• KRÓTKA HISTORIA PRZEDSZKOLA

Przedszkole nr 3 przy ulicy gen. Józefa Bema zostało założone w 1947 roku. Było to przedszkole 3 oddziałowe liczące 100 dzieci. Ówczesny Wydział Oświaty powierzył organizację placówki pani Wanda Werner.

Od 1 września 1948 roku powołano na stanowisko kierownika osobę  posiadającą kwalifikacje pedagogiczne- panią Wandę Torbówko. Wspomnienia z kroniki przedstawiają , dzieje naszej placówki oraz  ludzi, którzy w niej pracowali bądź pracują, a także uroczystości ,które odbywały się dla dzieci i rodziców.  W roku 2007 przedszkole obchodziło 60 lecie.

W dniu 18.11.2017r. nasze przedszkole świętowało jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Budynek przy ul. Bema 26 w ciągu siedemdziesięciu lat swojej działalności stanowił drugi dom dla kilku tysięcy dzieci, które tutaj uczęszczały. Uroczystość obfitowała w podziękowania, życzenia i łzy wzruszenia. Nie zabrakło programu artystycznego, który składał się z wierszy, tańców i piosenek w wykonaniu młodych artystów - przedszkolaków z najstarszych grup: pszczółek i biedronek. Jubileusz uświetnił również minirecital fortepianowy Nadii Wańdoch, absolwentki naszego przedszkola, a obecnie uczennicy III klasy szkoły muzycznej. Był tort, możliwość zajrzenia w stare kąty, wpisania się do księgi pamiątkowej czy odszukania na starych fotografiach. Uczestnicy uroczystości mogli sporo dowiedzieć się o przeszłości placówki, między innymi za sprawą prezentacji multimedialnej "Przedszkole wczoraj i dziś".

Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów. Uczęszcza 120 dzieci. Zapewniamy rożne zajęcia: muzyczne, plastyczne, logopedyczne, ruchowe,socjoteraputyczne,tarapii pedagogicznej,teatralne. Współpracujemy z różnymi instytucjami na terenie naszego miasta. Mamy wspaniały kontakt z rodzicami naszych dzieci.Od września 2013r. dyrektorem przedszkola jest pani Krystyna Cimoch.

W dniu 28 czerwca 2019r.  odbyła się uroczystość  nadania imienia Przedszkolu Nr 3 w Elblągu   im. Baśni i Bajek Polskich. Uzasadnieniem wyboru  stał się fakt, że baśnie i bajki polskie, to najbliższe dziecku utwory literackie, które towarzyszą już od najmłodszych lat. Tam przechowywane są dziecięce marzenia, gdyż pod bajkowym parasolem zawsze jest bezpiecznie. W świecie baśni i bajek możemy mieć wielu przyjaciół, przeżyć wspaniałe przygody.

Baśnie i bajki polskie to piękny dorobek literacki, który wpisuje się w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz bogatą historię przedszkola, które w 2017 r. obchodziło 70- lecie swego istnienia. Uczciliśmy  ten czas. W ten sposób mamy okazję stworzyć nasz własny pomnik dla naszej Ojczyzny.

Obecnie w naszym  przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów. Uczęszcza  120 dzieci. Zapewniamy rożne zajęcia: muzyczne, plastyczne, komputerowe, logopedyczne, ruchowe. Współpracujemy z różnymi instytucjami na terenie naszego miasta. Mamy wspaniały kontakt z rodzicami naszych dzieci.